Foton Traktör Türkiye
We Save You Fuel

Foton Traktör Tarım Makineleri Türkiye Distribütörü Hasel®

HASEL
Hasel İstif Makinaları San. ve Tic. A.Ş., 1985 yılından beri, iş makineleri alanında bir çok markanın distribütörlüğünü yapmakta ve Türkiye pazarında önde gelen firmalar arasında yer almaktadır.

Alman Linde markası ile forklift pazarındaki liderliğini uzun yıllardır sürdüren Hasel, 6 yıldır distribütörü olduğu Terex iş makinelerine, bu yıl anlaşmasını imzaladığı Kobelco ekskavatörlerini ilave ederek, iş makinesi pazardaki hedeflerini de büyütüyor. Markaları arasında yer alan Tennant, temizlik makineleri alanında sektörün kalitesi ve teknolojisi ile güvenilen markalarının başında geliyor. 2013’ün sonunda, güçlü markaları arasına, özel istifleme çözümleri sunan Combilift’i de ekleyerek, özellikle istifleme alanında müşterilerine her tür çözümü sunabilir hale gelmiştir.

Son olarak Foton markası ile traktör pazarına da yeniden giren Hasel, bu konuda da oldukça iddialı ve büyük hedefle yol alıyor. Foton Traktör’ün bayi ve servis ağını hızla genişleten Hasel, ürün gamındaki çeşitliliği de artırarak pazarda hakimiyet kurmayı hedefliyor. Makine satışının yanı sıra, kiralama ve 2. el satış konusunda da hizmet veren Hasel’in rakiplerinden ayrışmasını sağlayan bir diğer unsur da satış sonrası hizmet anlayışı. Özellikle teknik servis konusunda, eğitimli teknisyenleri, geniş yedek parça stoğu, servis ve gezici servisleri ile sektörün önde gelenleri arasında yer alıyor.

11 bölge ofisi ve uzman ekibi ile, temsil ettiği markalara kendi güvencesini ekleyen Hasel, sadece satış değil, doğru yönlendirme, danışmanlık ve satış sonrası hizmetimizle de maksimum müşteri memnuniyetini hedefleyen bir firma.

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Hasel, dahil olduğu her alanda, nitelikli markalarla pazarda yer alıyor.

Foton Traktör FOTON LOVOL
Uzak Doğu’nun en kaliteli ve en yüksek üretim adedine sahip markası Foton, Lovol tarafından üretilmektedir. Tarım araç ve ekipmanlarının yanı sıra iş makineleri alanında da lider üreticiler arasında yer alan Foton Lovol, Çin’in en değerli 500 markası sıralamasında 64. sırada yer almaktadır. Ülkesinde uzun yıllardır üretim yaptığı alanlarda pazar liderliğini koruyan Foton Lovol, özellikle tarım makinelerinde, yılda 85.000 adedi bulan traktör üretiminin 18.500 adedini çeşitli ülkelere ihraç etmektedir. Foton Lovol’un, 120’nin üzerinde ülke ve bölgede, 300’den fazla satış ve servis ağı bulunmaktadır.

Dünyanın önde gelen motor üreticilerinden biriyle ortak kurmuş olduğu motor fabrikasında, Lovol markası ile üstün teknolojili motorlar üretmekte ve bunları traktörlerinde kullanmaktadır. İtalya’da kurulan Foton Europe’un AR-GE merkezinde, 60 kişilik bir ekip tarafından, 80 – 260 beygir arası traktör dizaynı (şanzıman ve diferansiyel) yapılmaktadır. Türkiye’de 25 – 100 beygir aralığında traktörler bulunmakta ve önümüzdeki yıllarda montaj fabrikası kurulması planlanmaktadır. Alanında lider yerel bir şirketten küresel bir oyuncu haline gelen Foton Lovol’un hedefi, 10 yıl içerisinde dünya çapında lider makine ve ekipman üreticisi haline gelmektir.